שם
עיר
טלפון
דוא"ל
     

בדיקות נוירולוגיות לכאבי ראש

בדיקות נוירולוגיות הן בדיקות עצביות תגובתיות. במקרה של כאבי ראש בודקים האם יש הפרעה במערכת העצבים באזור זה. הבדיקה נעשית בהמלצת רופא, אך פציינטים המנוסים בבדיקות למערכות העצבים יכולים לבקש ממנו הפנייה לבדיקה כזו. כך או כך, הסמכות במתן הבדיקה היא אך ורק של הרופא. 

מהי נוירולוגיה?

נוירולוגיה היא השלב השלישי בבדיקת רכיב כלשהו במערכת העצבים, לאחר שני השלבים שלפניה, לקיחת אנמנזה וביצוע בדיקה גופנית. בדיקת EMG נועדה לאבחן את הכשל במערכת העצבים, והרופא המקבל את תוצאותיה של בדיקה זו צריך למצוא פתרונות למיגור הבעיה. פעמים רבות מסתיימות בדיקות נוירולוגיות ללא כשל כלשהו, ואז ייתכן כי מדובר בכאבי ראש שנבעו ממשהו אחר, למשל וירוס או מחלה קשה שהתלוותה להם.

מהי נוירולוגיה לכאבי ראש?

בדיקה שנועדה לאבחן כשל במערכת העצבים באזור הראש. הבדיקה נועדה לבחון האם כאב הראש הוא תוצאה של סימפטום קבוע בגוף החולה, או שהיא חלק ממחלה, חשיפה לקרינה או כל דבר אחר שאינו נובע מנזק ישיר למערכת העצבים באזור הראש. נוירולוגיה לכאבי ראש נדרשת על ידי הרופא של הפציינט, והפציינט כמובן חופשי לפנות לרופאו ולדרוש להיבדק בבדיקה זו אם הוא חושד שמשהו אינו כשורה במערכת העצבים שלו.

כיצד מגיעים לבדיקות נוירולוגיות לכאבי ראש?

לאחר אשפוז בבית החולים, או לאחר ביקור אצל רופא המשפחה, תוך דיווח לו על בעיה של מיגרנות קבועות. הבדיקה עצמה נעשית במכון נוירולוגי שיכול להיות חלק מבית החולים, או מכון פרטי. חשוב לבחור במכון נוירולוגי על פי המלצת הרופא, אשר לרוב מצייד בהמצלה על מכון ספציפי. בדרך כלל ההמלצה קשורה לקבלה של המכון הנוירולוגי מבוטחים מאותה קופת חולים במחיר מסובסד. כמובן שבמקרה זה הרופא לא יבחר במכון נוירולוגי שרירותי אלא יפנה למכון אשר רוב הלקוחות של הקופה עובדים אתו, אשר הוכיח את עצמו כמכון מקצועי ובעל כושר דיוק מרבי בדיווח תוצאות של בדיקות נוירולוגיות. בדיקות נוירולוגיות הנעשות במכונים אלו הן הבדיקות אשר תוצאותיהן קובעות האם מדובר בבעיה עצבית, כפי שנחשד, או שכאב הראש נובע מבעיה אחרת.

לפרטים נוספים על בדיקות נוירולוגיות לכאבי ראש יש לפנות לרופאיכם!