שם
עיר
טלפון
דוא"ל
     

 

דורבן בכף הרגל

 

דורבן בכף הרגל הוא תופעה מוכרת ללא מעט אנשים. בעקרון דורבן בכף הרגל קיבל את שמו מכך שהכאב שהוא גורם דומה למעין דורבן הננעץ שוב ושוב בעקב כף הרגל. הדורבן לרוב נוצר עקב היווצרות של דלקת באזור עקב כף הרגל. הדורבן נוצר בעיקר אצל ספורטאים ואצל אנשים אשר מבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית לעתים קרובות. הבעיה עם הדורבן הוא בראש ובראשונה הכאב שהוא גורם. בעיה נוספת שכאשר המצב מחמיר הכאבים מופיעים לא רק במהלך פעילות גופנית אלא גם במהלך השגרה, בעיקר בזמן הליכה, במקרים חמורים במיוחד אפילו במהלך הליכות קצרות, ובזמן הקימה בבוקר ובמעבר בין מנוחה לבין תנועה גופנית, למשל, לאחר ישיבה ממושכת..

 

דורבן העקב וכף הרגל יכול להיווצר מכמה וכמה סיבות. סיבה אחת היא מנעילת נעליים לא מתאימות מספיק. אנשים רבים לעתים אינם מקדישים מחשבה מספקת לנעליים שהם נועלים ובפרט לנעליים שהם נועלים במהלך אימון גופני. נעל לא מתאימה יכולה להוביל או להחמיר את הדורבן. דורבן בכף הרגל יכול להיווצר גם כתוצאה מאימונים לא מתאימים ומהזזת הרגל בכל מיני צורות ואופנים אשר פוגעות בה.

 

 דורבן בכף הרגל הוא בעיה כואבת מאוד שלעתים, כאמור לעיל, יכולה אף להפריע להתנהלות במהלך השגרה. עם זאת, כדאי לדעת שיש דרכים לטפל בדורבן. דרך אחת שיכולה להקל באופן ניכר על הכאבים היא התאמה של מדרסים מיוחדים, מדרסים המותאמים באופן אישי, לסובלים מהבעיה. כאמור לעיל, אחת הסיבות אשר גורמות להיווצרות דורבן בכף הרגל הוא נעילה של נעליים לא מתאימות. התאמת מדרסים באופן אישי למטופל, כך שהמדרסים יתאימו בצורה הטובה ביותר הן לנעל שלו והן למבנה כף הרגל שלו, יכולים בהחלט להפחית את הכאבים, לשפר את מנח הרגל ולשפר את המצב. טיפול נוסף לבעיה של דורבן בכף הרגל הוא טיפול בעזרת גלי הלם. בשיטה זו למעשה משתמשים במכשיר מיוחד היוצר גלי הלם הקטנים אשר עוזרים להזרים דם חדש למקום הפגוע ובכך עוזרים לגוף לרפא את עצמו. כמו כן, ישנם מגוון תרגילי ספורט שעוזרים גם הם לשפר את המצב של דורבן בכף הרגל.