שם
עיר
טלפון
דוא"ל
     

 

דורבן ברגל

 

דורבן ברגל הוא מעין דלקת באזור העקב אשר לוחצת על הרקמות הרכות, דבר אשר גורם לכאב, בעיקר באזור כף הרגל והקרסול. דורבן ברגל מפריע במיוחד לאנשים אשר נוהגים לרוץ בתדירות גבוהה או לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית. לעתים, כאשר המצב מחמיר במיוחד, הדבר יכול להשפיע אפילו על חיי השגרה, ולא רק על החיים הספורטיביים בשל הכאבים העזים לו הוא גורם. במקרים חמורים עוד יותר הכאבים הנגרמים כתוצאה מהיווצרותו של דורבן ברגל יכולים אפילו להפריע להליכה ולגרום לכאבים גם בהליכות קצרות.

 

דורבן העקב ברגל יכול להיווצר או להתפתח כתוצאה מכמה סיבות. סיבה אחת לכך היא דלקת ברצועת הקשת בכף הרגל. כמו כן, בדרך כלל דורבן ברגל נוצר כתוצאה מאימונים לא נכונים או מבעיות שונות שמקורן בכף הרגל. לעתים אפשר לשייך את הבעיה אפילו לנעליים לא מתאימות אשר מחמירות את המצב. כיצד ניתן לזהות דורבן ברגל? סימפטום אחד של הדבר הוא דקירות בכף הרגל אשר מרגישות כמעין קוצים הננעצים ברגל.

 

לרוב הכאב יתחדש כאשר קמים בבוקר או כאשר עוברים ממצב של מנוחה למצב של תנועה. יש כמה אנשים שהם נמצאים בקבוצת הסיכון לסבול מבעייה של דורבן ברגל: כאמור, הספורטאים אשר מבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית, אנשים בעלי צורת כף רגל מסוימת – למשל, עם קשת מאוד גבוהה או לחלופין עם כף רגל שטוחה. כאשר אנשים מסוימים סובלים מדורבן ברגל אחת יש סיכוי שהדבר יעבור גם לרגל הבריאה, משום שלחץ רב יותר מופעל עליה.

 

 דורבן ברגל הוא בעיה מאוד כואבת אך יש לדורבן ברגל טיפול ואפילו כמה טיפולים. טיפול אחד של דורבן ברגל הוא באמצעות ריפוי בגלי הלם. שיטה זו פועלת כך שהגלים המופעלים על ידי המכשיר עוזרים לדלקת בכך שהם מזרימים דם ועל ידי כך גם חמצן למקום הפגוע. דורבן ברגל טיפול יכול לכלול גם טיפולים אחרים שונים לגמרי, שניתן אפילו לעשות את חלקם לבד: למשל, ריצה לאחור, עיסוי כף הרגל בעזרת כדור או בעזרת הידיים, מתיחות, הכנסת מדרס מתאים לנעל ומעבר לנעל מתאימה. כך שישנם כמה וכמה דברים אשר יכולים להיות מוכתרים בהצלחה כיעילים עבור דורבן ברגל טיפול.