שם
עיר
טלפון
דוא"ל
     

 

טיפול בדורבן בעקב

 

טיפול בדורבן בעקב בא על מנת לנסות להקל על הכאבים ובא על מנת לנסות להבריא את הגוף מהדלקת אשר גורמת לבעיה ואשר כמובן גורמת לכאבים. מהו למעשה דורבן בעקב כף הרגל? זוהי בעיה אשר לרוב נגרמת כתוצאה מהיווצרות של דלקת בעקב כף הרגל. הדלקת הזו גורמת לכאבים שדומים מאוד לדקירות ומכאן דורבן בעקב כף הרגל קיבל את שמו. הכאבים לרוב מופיעים במהלך פעילות גופנית. ככל שהמצב של המטופל מחמיר כך הכאבים מופיעים גם במהלך פעילות גופנית מתונה, כמו למשל, הליכה. כמו כן, כאשר המצב מחמיר הכאבים מתגברים כאשר עוברים ממצב של מנוחה למצב של פעילות וכאשר קמים בבוקר. מי שסבל מדורבן בעקב כף הרגל וודאי ידע כי טיפול בדורבן הוא מצרך דחוף כאשר סובלים מהכאבים העזים, אשר יכולים לשבש ממש את השגרה. כמובן שככל שמזניחים את הבעיה ולא מטפלים בה כך היא תחמיר וכך גם יחמירו הכאבים, דבר שיש לקחת אותו בחשבון. לכן, אי אפשר ובהחלט לא כדאי לוותר על טיפול בדורבן בעקב.

 

טיפול בדורבן העקב יכול להתבצע בכמה צורות. צורה אחת של טיפול היא באמצעות גלי הלם. מהם למעשה גלי הלם? קיים מכשיר אשר יוצר מעין גלי הלם קטנים אשר עוזרים לגוף להזרים דם ביתר שאת אל האיזור הפגוע. דבר זה עוזר לגוף לרפא את עצמו מהדלקת שנגרמה לו. כמו כן, פתרון נוסף לבעיה הוא התאמת מדרסים באופן אישי למטופל. לא פעם דורבן בעקב כף הרגל נגרם כתוצאה מלבישת נעליים לא מתאימות. התאמת מדרסים עוזרת למטופל לשפר את היציבה שלו ולשפר את הלחץ שהוא מפעיל על כפות הרגליים ובכך לשפר את המצב ולהפחית את הכאבים שנוצרים בעקבות הדורבן.

 

 טיפול בדורבן בעקב, כאמור, יכול להתבצע על ידי מדרסים או על ידי טיפול בגלי הלם. טיפול בדורבן בעקב יכול להתבצע גם על ידי תרופות שונות שהרופא רושם, לעתים תרופות אנטי דלקתיות. כמו כן, טיפול בדורבן בעקב יכול להיות גם באמצעות תרגילי כושר שונים אשר יכולים לשפר את המצב בכף הרגל כמו למשל ריצה לאחור. כך שישנם כמה דרכי טיפול בדורבן בעקב. אבחון איכותי של הדורבן מתבצע לפעמים באמצעות בדיקת אולטרסאונד במסגרת מכון אולטרסאונד מקצועי. אל תתפשרו ולכו על הטוב ביותר.