שם
עיר
טלפון
דוא"ל
     

 

כאבים בכתף שמאל

 

כאבים בכתף שמאל הם כאבים נפוצים בעיקר אצל אנשים בין הגילאים ארבעים לשישים אשר אינם מבצעים דרך קבע פעילות גופנית. לרוב אנשים אלו נוטים לסבול מכאבים בכתפיים, ולא פעם גם מכאבים במפרקים נוספים בגוף, משום שהגידים שלהם מאבדים את הגמישות שלהם ולא פעם אספקת הדם למפרקים פוחתתף לעתים אף בצורה משמעותית ואז מתחילים להופיע באיזור כאבים ובעיות שונות. כמו כן, כאבים בכתף שמאל נפוצים גם אצל ספורטאים אשר מאמצים את הגידים ואת השרירים שלהם בגוף בצורה כזו שלעתים הלחץ הגדול המופעל על הגוף גורם לו לשחיקות שונות ולהופעה של מגוון בעיות, אשר לא כולן קשורות לטראומה פיזית דוגמת נפילות או מכות יבשות. 

 

כאבי כתפיים בכתף שמאל יכולים להגרם מבעיות שונות: לעתים הכאבים מופיעים עקב מצב של כתף קפואה, לעתים הכאבים מופיעים עקב היווצרותה של דלקת שלעתים מוגדרת כדלקת כרונית ולעתים הם נוצרים עקב בעיה אחרת. מלבד הכאבים שבעיות אלו גורמות הן לרוב מלוות גם בטווח תנועה מוגבל למדי, אשר יכול להשפיע לא רק על ספורטאים אשר זקוקים לגמישות רבה אלא אפילו על ביצוע פעולות יום-יומיות רגילות. ככל שמזניחים את אותם כאבים בכתף שמאל  כך עולה הסיכוי שהבעיה תחמיר עוד יותר ותשפיע גם על ביצוע פעולות פשוטות משום שכאבים בכתף שמאל אינם נעלמים מעצמם באורח פלא אם לא מטפלים בהם כמו שצריך.

 

 כאבים בכתף שמאל הם כאבים אשר אולי משבשים את שגרת החיים אך בהחלט ניתן לטפל בהם במגוון של דרכים. אחת הדרכים אשר נחשבת ליעילה מאוד לטיפול היא טיפול באמצעות גלי הלם. הטכנולוגיה עוזרת ליצור מעין טראומה קטנה נוספת לגוף ובין היתר היא מעוררת חומרים שונים בגוף, כך שהגוף בונה כלי דם חדשים ויכול להזרים יותר חמצן לאיזור הפגוע. טיפול בגלי הלם לסובלים מכאבים בכתף שמאל לא עוזר רק להקל על הכאבים אלא עוזר לגוף לרפא את עצמו. אחוזי ההצלחה של טיפול באמצעות גלי הלם הם גבוהים מאוד ועומדים על תשעים אחוזים ויותר מכך. כך שבהחלט יש דרך לטפל באותם כאבים בכתף שמאל.