שם
עיר
טלפון
דוא"ל
     

 

כאבים בעקב הרגל

 

כאבים בעקב הרגל הם כאבים שיכולים להגרם ממגוון של סיבות שונות, עם זאת, לרוב כאבים המופיעים בעקב כף הרגל הם כאבים להם נהוג לקרוא דורבן. השם דורבן נובע מכך שמי שסובל מהבעיה מרגיש מעין כאבים בעקב הרגל באופן קיצוני ודוקר. הדורבן נוצר כתוצאה מקרעים ברצועה לאורך כף הרגל. לרוב, עם היווצרות הקרעים נוצרת במקום מעין דלקת. דלקת זו גורמת לכאבים עזים מאוד בעקב כף הרגל, במיוחד כאשר דורכים על הרגל ומפעילים עליה לחץ. דורבן, אשר כאמור, גורם לכאבים בעקב הרגל, פוגע בעיקר בספורטאים ואנשים אשר עוסקים בספורט בתדירות גבוהה יחסית.

 

כאבים בעקב הרגל יכולים לגרום לאי נוחות גדולה מאוד ולכן כאשר מופיעים כאבים בעקב כדאי לא להתעלם מהם ולטפל בהם במהירות על מנת שתוכלו לחזור לשגרה במהירות האפשרית. כמו כן, כאשר מופיעים כאבים בעקב הרגל כדאי לא להזניח את הבעיה  אלא לנסות ולטפל בה בהקדם על מנת שהבעיה לא תחמיר. כאבים בעקב הרגל אשר מקורם בדורבן אכן לא מחלימים בדרך כלל מעצמם ולא רק זאת אלא גם מחמירים.

 

 כאבים ודורבן העקב הרגל, בין אם שנגרמו על ידי דורבן ובין אם נגרמו על ידי סיבה אחרת, הם כאבים אשר ניתן לטפל בהם במגוון של שיטות. שיטת הטיפול תקבע בין היתר לפי מקום הפגיעה ולפי סוג הפגיעה השונה. שיטה אחת לטיפול בכאבים בעקב היא באמצעות גלי הלם. גלים אלו עוזרים מאוד לאנשים אשר תרופות אינם עוזרות להם או לאנשים אשר אינם רוצים לנטול תרופות מסיבות שונות. גלי ההלם עוזרים להקל על הכאבים ועוזרים להזרים דם חדש לאזור הפגוע, מה שעוזר לגוף לרפא את עצמו. כמו כן, כלי ההלם עוזרים להפחית זיהומים ועוזרים לגוף, כאמור לרפא את עצמו ולהחלים מהר יותר, כך שיש להם יתרונות ברורים. ניתן לטפל בגלי הלם לאנשים אשר סובלים בין היתר מדלקות, מדורבן, מדלקות בגיד אכילס ובפגיעות ובדלקות נוספות באזורים נוספים מלבד הכאב. כך שבהחלט שווה לשקול טיפול בגלי הלם כאשר מופיעים כאבים בעקב הרגל. מלבד טיפול בגלי הלם כדאי גם לעבור לנעילת נעליים מתאימות ולהאמת מדרסים על מנת להקל על כאבים בעקב הרגל.